Patrol Groups & Roster

South Australia

CLUB CALENDAR

(Club Calendar contain patrol dates)

A patrol First Name Surname Awards
1 Capt Chris Roe BM/ART/AFA/IRBD/SSV
2 Vice Simon Green BM/IRBD/ART/AFA/SSV
3 IRBD Cacilia Ewenz BM/ART/IRBD/SSV
4 IRBC Nicola Lieff BM/ART/IRBC
5 ART Jo Moreau BM/ART
6 Zoe Butler BM
7 Jessica Harris SRC
8 Delilah Gregory SRC
9 Gemma Morgan SRC
10 Simon Morris BM
11 Becky Harris BM
12 Thomas Withers SRC
13 Jacob Steed BM
14
15
16
17
18
19
20
B patrol First Name Surname Awards
1 Capt Stuart Whiley BM/BBM
2 Vice Peter Mullany BM/ART/AFA
3 IRBD Ian Smale IRBD/ART/SSV
4 IRBC Tara Smale BM/IRBC
5 ART
6 Nicki Cerullo BM
7 Rob Cerullo BM
8 Ashley Frakes BM
9 Christopher Picton BM
10 Alice Whiley BM
11 Harriet Whiley BM
12 Brett Threadgold BM
13
14
15
16
17
18
19
20
C patrol First Name Surname Awards
1 Capt Stuart Hage BM/ART/IRBC/AFA/BBM/SSV
2 Vice Emma Hage BM/IRBC/ART/AFA/BBM/SSV
3 IRBD Matt Freeman BM/ART/IRBD/AFA/SSV
4 IRBC Jane Beare BM/IRBD/SSV
5 ART Sue Hage ART/AFA/RO/SSV
6 Steve Murphy BM/IRBD/AFA/SSV
7 Neil Cole BM/IRBC/AFA/SSV
8 Michael Knauer BM
9 Tom Knauer BM
10 Rowan Wilson BM
11 Liam Hann BM/IRBC
12 Aaron Reynolds BM/ART/AFA/IRBC
13 Andrew Reynolds BM/SSV/IRBD
14 Emma Reynolds SRC
15 Jessica Reynolds SRC
16 Lottie Clews SRC
17
18
19
20
D patrol First Name Surname Awards
1 Capt Guy Stockdale BM/ART/IRBD/AFA/SSV
2 Vice Angela Phillips BM/ART/IRBD/AFA/SSV/SMAR
3 IRBD Paul Phillips BM/IRBD/ART/AFA/SSV
4 IRBC Rory Phillips BM/AFA/IRBC/ART
5 ART Casey Sprick BM/ART/IRBC
6 Harvey Clarke BM/SSV
7 Toby Phillips BM/IRBD/ART
8 Daniel Tait BM
9 Alex Butterworth BM/AFA/IRBC/ART
10 Annie Stockdale ART
11 Joshua Lane BM/AFA/IRBC/ART
12 Marley Lane SRC
13 Shayla Harvey SRC
14 Jamie Hole BM/IRBC
15
16
17
18
19
20
E patrol First Name Surname Awards
1 Capt Tony Francis BM/ART/AFA
2 Vice Mark O?Shaugnessy BM/ART/IRBC
3 IRBD Jim Fenoughty BM/IRBD
4 IRBC Conor Brown BM/IRBC
5 ART Cathy Bennett BM/ART
6 Paul Hammond BM/IRBD/AFA
7 Paul Crate BM
8 Suzie Crate BM/ART
9 Aimee Ollerenshaw BM
10 Liz Dukker BM
11 Lewis Graban BM
12 Angus Hincksman SRC
13 Tyler McCreanor SRC
14
15
16
17
18
19
20
F patrol First Name Surname Awards
1 Capt Angie Farrier BM/IRBD/ART/AFA/AR/BBM
2 Vice Natalie Hincksman BM/ART/AFA/IRBC/ BBM
3 IRBD Max Simionato BM/IRBD
4 IRBC Matt Harwood BM/IRBC/ART/AFA
5 ART Tara Martin BM/ART
6 Stuart Hincksman BM
7 Paula Clarke BM
8 Sonia Herpich BM
9 Keira Herpich SRC
10 Tiahni Herpich SRC
11 Lynda Van Rhoda BM
12 Kathy Penver BM
13 Kaila Harris BM/ART/AFA/IRBC
14 Danny Powell BM/ AFA
15 Caleb Charlton SRC
16 Dave Stickland BM/BBM
17 Peter Herpich BM
18 Antony Johnson IRBD/ART
19 Howard Mostyn BM
20
G patrol First Name Surname Awards
1 Capt Damien Wolfaardt BM/IRBD/ART/AFA/AR
2 Vice Helen Bryden BM/IRBC/ART
3 IRBD Wayne Wolfaardt BM/IRBD/ART/AFA/AR
4 IRBC Emily Wilson BM/ IRBC
5 ART Kelly Hill BM/IRBD/ART/AFA
6 Darren Stone BM/IRBC
7 Karen Wolfaardt BM
8 Ruby Summerfield SRC
9 Holly Ford SRC
10 Aalaya Turner SRC
11 Gabriella Stone SRC
12 Peter Stickland SRC
13 Jamie Murphy SRC
14 Christine Murphy BM
15 Simon Ford BM
16 Ruby Stickland SRC
17 Sienna Lock SRC
18 Denise Whiting BM
19 Stuart Whiting BM/IRBD
20
Reserves Surname Awards
Ivana Fletcher BM
Elizabeth Hugo BM
Peter Kerrison BM
Deb Maziakowski AFA/ ART
Pat Whiting ART/AFA
Sharon Lord BM/ART
Brett Barnett BM/IRBD/ART/AFA

/AR/SSV

Marion James BM/ART/IRBC

?KEY:

SRC- Surf Rescue Certificate

BM- Bronze Medallion

BBM ? Silver Medallion Basic Beach Management

AR ? Silver Medallion Aquatic Rescue

GM ? Gold Medallion

RO – Radio Operators

SSV ? Side by Side Vehicle

IRBC ? Inflatable Rescue Boat Crew

IRBD ?Inflatable Rescue Boat Driver

RWC ? Rescue Water Craft

ART ? Advanced Resuscitation Techniques

AFA ? Apply (senior) First Aid

PM ? Pain Management

SM ? Spinal Management

 

patrol agreement 18